Kultūras notikumi

Gramzdā noskaidro Priekules novada Cālēnu

 14. martā Gramzdas Tautas namā dziedot gribošie pirmsskolnieki koncertā nodemonstrēja savu sniegumu, dziedot divas dziesmas. Tas bija Priekules novada mazo dziedātāju konkurss, kurš pirmo reizi notika pirms gada Kalētos.

Skolotāju mācīti un vecāku uzposti mazie solisti izmēģināja, kā tas ir - dziedāt publikas un žūrijas priekšā.

Šogad bērnu sniegumu vērtēja Vaiņodes vidusskolas mūzikas pedagoģe Baiba Leite, Priekules Mūzikas skolas skolotāja Ivonna Rozentāle un Gramzdas Tautas nama vadītāja Gunta Gruntiņa. Žūrija atzina, ka bijis grūti lemt, kam piešķirt titulu Priekules novada Cālēns, jo četri solisti atstāja ļoti pārliecinošu iespaidu. Titulu „Cālēns2014” ieguva piecgadīgā priekulniece Nikija Mikāle. Viņu muzikāli skoloja Priekules pirmskolas izglītības iestādes „Dzirnaviņas” muzikālā audzinātāja Inta Gruntmane. Abas dziesmas Nikija izpildīja pārliecinoši, pavadījumam izmantojot fonogrammu un ar iestudētām ritma kustībām. Nikijai un vairākiem konkursa dalībniekiem šī bija jau otrā uzstāšanās konkursā, līdz ar to var runāt jau par zināmu skatuves pieredzi.

Šogad konkursam tika pieteikti 20 mazie dalībnieki: Anna Ločmele, Paula Klievēna, Ance Tetere, Līga Arabella Jurkovska, Elisa Tuskena, Marta Indriksone, Madara Senkāne, Enija Valdmane, Jūlija Domenika Krūmiņa, Marija Elīna Lācīte, Melānija Laima Krūmiņa, Armanda Kalinauska, Meldris Mellums, Olivers Spirģis, Nikija Mikāle, Nikija Elizabete Babko, Dace Bērziņa, Līga Hūna, Kristiāns Svars, Krista Strižaka.

Tas, ka konkurss noticis otro reizi ļauj mums apgalvot, ka Priekules novadam ir jauna tradīcija. Bet tie, kas sakautrējās, jeb nejutās vēl īsti nobrieduši dziesmai, droši var kopā ar vecākiem un dziedāšanas skolotājiem plānot nākamā gada aktivitātes, jo konkurss noteikti būs.

Paldies mazuļu vecākiem, kam ir interese par savu bērnu talantu un lieliskajiem skolotājiem, kas prot tos attīstīt - Olitai Mauerzakai, Rūtai Jānaitei, Initai Ozolai, Intai Gruntmanei, Skaidrai Klasiņai, Aritai Opeltei un Lāsmai Skudiķei.

Gundars Venens, Priekules novada pašvaldības Kultūras vadītājs

FOTO

Atpakaļ