Kultūras notikumi
Mūzikas dienas strāvojums

 

Mūzikas diena Priekulē klausītāju atmiņā iegulsies ar īpašo strāvojumu, kas uzdzirsktīja kopīgajā muzicēšanā, iezīmējot Starptautisko Mūzikas dienu arī Priekulē.

Šobrīd populārie mākslinieki Jolanta Strikaite un Kārlis Lācis viesojās pie priekulniekiem ar savām muzikālajām vērtībām, ļaujoties veidot kopīgu koncertprogrammu ar Priekules un Kalētu Mūzikas skolu pedagogiem.

Kaut arī otrdienas vakars nav ierasta koncertu diena, dažādu paaudžu klausītāji piepildīja Kultūras nama zāli līdz pēdējai vietai. Pedagogi savā muzikālajā izvēlē atkāpās no ikdienā ierastā akadēmiskuma, bet Rīgas mākslinieki ar galantu muzicēšanas manieri iezpazīstināja Priekules klausītājus ar Kārļa Lāča darbiem muziklu žanrā, kamermūzikā, kā arī ļāva uztvert komponista asprātīgo humora dzirksti viņa darbos.

Noslēgumā notika savstarpēja apdāvināšanās. Kārlis Lācis un Jolanta Strikaite pasniedza abu skolu direktorēm Olitai Mauerzakai un Initai Rubezei CD „ZIEDONIS. LĀCIS. SIEVIETES”, kā arī piemiņas rāmīšus ar veltījumiem partneriem par kopīgo projektu, Kultūras nama direktore Inguna Zēģelniece un mākslas darbu autore Dzintra Dzintare dāvināja rīdziniekiem dekoratīvas pogas ar Priekules ierakstu.

Kas zina – varbūt ar māksliniekiem tiksimies vēl kādā interesantā projektā!

Gundars Venens, Priekules novada Kultūras vadītājs  

FOTO 

 

Pasākumu kalendārs