Kultūras notikumi

Talanti tuvplānā

 Dažkārt cilvēka talants šķiet mazāks nekā tas ir patiesībā, jo tas vienmēr izvirza sev pārāk augstus mērķus /F. Nīče/

26.februārī Bunkas kultūras namā notika pasākums „Talanti tuvplānā”, kuru organizē Bunkas pagasta pārvalde un biedrība „Mežābele”. Šāds pasākums noticis jau pērn un tajā piedalījušies Bunkas pagasta iedzīvotāji, tomēr šogad iesaistīti ļaudis no visa novada, lai varētu parādīt un pastāstīt, ar ko nodarbojas savam un apkārtējo priekam.

Novada talantu sanākšana bija apvienota ar Bunkas pagasta pensionāru kārtējo tikšanos. Pasākumā ciemojās viesmākslinieki no Durbes un Liepājas. Novada talantus pārstāvēja 15 aktīvi darbojošies cilvēki - katrs talantīgs savā jomā. Visplašāk pārstāvēti bija dažādi rokdarbi- adījumi, tamborējumi, izšuvumi un citi. Apmeklētāju interesi izraisīja buncenieces Izabelas Astrauskas jaunatklāts rokdarbu veids tapošana, kurā darbiņš tiek taisīts uz instrumenta, kas līdzīgs grābeklim. Tā top gan džemperi, gan šalles. Rokdarbniece šo un vēl citas interesantas rokdarbu tehnikas apguvusi pašmācības ceļā, informāciju par sev tīkamo nodarbi atrodot internetā.

Vizuālās mākslas pārstāvju šeit netrūka - daudzu atzinību un interesi guva Kalētu pamatskolas skolotāja Vineta Lazdupa, kuras mākslinieces talants nudien ir acīm redzams. Vineta atklāja, ka daudziem no viņas darbiem paralēli tiek sacerēti arī dzejoļi, kurus autore arī nolasīja un guva labas atsauksmes, pat salīdzinājumu ar mūsu tautā mīlēto Margaritu Stārasti.

Bunceniece Līga Briede bija ieradusies, lai pastāstītu par saviem savdabīgajiem darbiem vizuālajā mākslā. Līga stāsta, ka atceras sevi zīmējam jau no mazām dienām, tādēļ sākusi mācīties mākslas skolā, tomēr mācības pārtraukusi. Viņa ir pārliecināta, ka zīmēšanu vēlas turpināt kā hobiju, tādējādi izpaužot savas sajūtas un iekšēji spilgto pasauli.

Neparasts vaļasprieks ir arī priekulniekam Valērijam Strižņovam, kurš gatavo burinieku modeļus. Šis darbs prasa daudz pacietības un ir patiesi nenovērtējams finansiālā ziņā, jo top pat gadu garumā.

Par muzikālo noformējumu rūpējās mūziķis Renārs Juzups, kurš stāstīja arī par saviem vaļas priekiem- adīšanu, tamborēšanu un kūku cepšanu. Kā modele jaunākajiem Renāra tamborētajiem darbiņiem bija viņa mazā meitiņa. Jāsaka- ne viena vien pasākuma apmeklētāja atzina, ka tādu vīrieti vien pameklēt.

Līga Svara

FOTO

Atpakaļ