Sabiedrība

Priekules baptistu draudzes svētki

 No 19. līdz 21. jūlijam notika Priekules baptistu draudzes dienas, kurās dziedājām, spēlējām, sportojām, mācījāmies un cepām. Mūsu īpašie viesi bija misionāre Kristīne Ēce ar savu vīru, kuri pabijuši vairāk kā 20 valstīs, kalpojot cilvēkiem, stāstot par Dievu. Mēs klausījāmies par misijas darbu pasaulē. Tas lika aizdomāties, ka mēs varam priecāties un lepoties, ka mums ir sava valsts, valsts teritorija, valsts valoda, himna, karogs un iztulkota Bībele. Pasaulē ir 7105 valodas. Visa Bībele ir iztulkota tikai 518 valodās. Latviešu valoda bija viena no  pirmajām 50, kurā tika iztulkota visa Bībele. Pārdomas raisīja arī praktiskās lietas, kas mums pieder. Piemēram, ja tev mājās ir ledusskapis, drēbes un jumts virs galvas, tad tu piederi pie tiem laimīgiem 25% pasaules iedzīvotājiem, kuriem tas ir. Pārējiem 75% nekā no tā nav. Ja tu lieto datoru, tad esi pateicīgs, jo 88% pasaules iedzīvotāju tāda nav. Un, ja tev ir iespēja lietot internetu, tad tu esi laimīgajā 8% sarakstā, kuriem tas ir pieejams. Cilvēkam ir ļoti nepieciešams ūdens. Ja tu saņem un vari lietot tīru ūdeni, tad esi pateicīgs, jo 82% pasaules iedzīvotāju nesaņem tīru ūdeni, vai nesaņem vispār. Mācīsimies to novērtēt!

Pats nopietnākais un atbildīgākais fakts ir tas, ka kopumā 24% pasaules iedzīvotāji nekad nav dzirdējuši par Dievu un Viņa glābjošo vēsti caur Jēzu Kristu. Iedomājies, katrs ceturtais cilvēks pasaulē nekad nav dzirdējis par Dievu. Vai esi domājis par to, ko īsti tu dari ar Dievu?

Vēl dzirdējām statistiku par finansēm - kā mēs tērējam savu naudu, parāda mūsu prioritātes. Agrāk vai vēlāk cilvēki nopelna 5000Ls. Citam jāstrādā trīs gadi, citam - mēneša alga. Statistika parāda, ka no katriem 5000 latiem kristīgiem mērķiem, atbalstam cilvēkiem tiek ziedoti 7,50Ls

Ciemos bija ieradušās arī Brazilijā, Rinkonas misijā, dzimušās latviešu misionāres Velta Kaģis un Ondina Kreplina.  Abām kundzēm  jau pāri 70 un viņas pirmo reizi ciemojās Latvijā. Veltas tēvs dzīvojis  Priekulē.  Kundzes stāstīja par latviešu baptistu kalpošanu Rinkonā, Bolīvijā un aicināja braukt, lai tur kalpotu vietējiem iedzīvotājiem. Patreiz tur atrodas latviešu meitene Agrita Drēska. Viņa palīdz internātskolā vietējiem bērniem.

Draudzes dienu ietvaros, tika organizēta arī foto orientēšanās pa Priekuli. Dalībniekiem bija jāatrod  20 objekti pēc bildēm. Piedalījās dažādu paaudžu pārstāvji četrās komandās. Vakarpusē sekoja „Dieva dāvana man”, jeb, kā tautā saka, talantu šovs. Atklājām, ka mūsu starpā ir muzicējoši, dziedoši un stāstoši talanti.

Svētdienā pēc dievkalpojuma bija jauno puišu un vīru sacensības, kurās notika akmeņu un ūdens kannu nešana, bluķa mešana, riepu velšana, ķerras stumšana un mašīnas vilkšana.  Atklājām, ka vīri ir izaicinājuma pilni, pusaudži nenogurdināmi un Dievs ir devis spēku to lietot pareizi, rūpējoties par saviem mājas ļaudīm un palīdzot pilsētai. Bija liels prieks būt kopā ar atbildīgu komandu un brīnišķīgiem cilvēkiem – ar jums, Priekules iedzīvotāji.

 

Mārcis Zīverts, Priekules baptistu draudzes sludinātājs

FOTO

Atpakaļ