Sabiedrība

Priekules novads piemin represiju upurus

 

PRIEKULES NOVADĀ PIEMIN REPRESIJU UPURUS

2019. gada 14. jūnija rīts Priekules pusē uzausa bez saules. Debesis sedza pelēki mākoņi. Latvijas karogs novada ģimeņu dārza Karogu mastu aplī nolaists pusmastā. Pilsētas nami noformēti ar karogiem melnās lentēs. Cilvēki piemin melno dienu pirms 78 gadiem - 1941. gada 14. jūniju. Piemiņas sarīkojumi tiek organizēti Priekules stacijā un pie Virgas akmens - ceļu krustojumā, kur notika cilvēku izvešana. 

Šādos brīžos dzīvās atmiņas gadu no gada dziest, jo tie, kas vēl var pastāstīt par baisajiem notikumiem, 1941. gadā bija vēl pirmskolas vecumā. Viņi tika izrauti no mīļo māju sajūtas kopā ar vecākiem un nometināti tūkstošiem kilometru tālu.

Šodien ir svarīgi ieklausīties sirmo cilvēku stāstos - kā viņi jutās, ko pārdzīvoja un ko izprata piecu gadu vecumā. Priekules stacijā atmiņās dalījās Milda OZOLIŅA un  Žanis DRIVIŅŠ, bet par savas dzimtas drāmu pastāstīja Arta VOLKEVIČA.

Klātesošos uzrunāja novada domes priekšsēdētāja Vija JABLONSKA un ev.luteriskās baznīcas mācītājs Kārlis PŪĶĪTIS.

            Priekules novada pašvaldība iedibinājusi tradīciju. Vadošie darbinieki ik gadu 14. jūnijā apciemo represētos ļaudis viņu mājvietās. Dāvina svaigas zemenes, kā arī piešķir katram nelielu finansiālu atbalstu.

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs   

Galeriju skatīt šeit

 

 

Atpakaļ